Proč
trezor na
otisk prstu?

Vysoce přesná biometrická technologie. Kdysi výhradně ve vojenských a jiných tajných vládních zařízeních se dnes stává hlavním proudem.

trezor do zdi s biometrickým zámkem

Trezor na prst je cool

Představte si, že vezmete svého kamaráda do vinného sklípku a pro přístup musíte použít oční skener. Představte si ten pocit klidu, že Vaše děti nemají šanci najít klíče od trezoru na zbraně. Nebo máte doma celou místnost s cenými věcmi jako jsou kožichy, šperky, hodinky, účetnictví, sbírku mincí, nebo prostě kancelář. Do místnosti mají přístup jen členové rodiny. Zkrátka prostor, který můžete ochránit nějakým typem biometrieckého zámku je omezena jen fantazií. Nepotřebujete mít žádné klíče, které navíc můžete ztratit, mohou být okopírovány a nebo ukradeny. Stejně tak číselný kód může být zapomenut nebo být prozrazen.

Biometrie je super bezpečná

Biometrie rozpoznává jedinečné vzory. Například duhovku, otisk prstu a celé ruky, žíly nebo celý obličej. Máte na sobě více charakteristik, které jsou snadno měřitelné. Všechny biometrické znaky jsou navíc unikátní, ale né všechny jsou stabilní po celý život. Od té doby kdy se začala technologie používat staly se biometrické charakteristiky přesnější, rychlejší a více použitelné. Registrační proces registruje uživatele a vytvoří malý algoritmický zašifrovaný vzor. Šablonu s například 240 jedinečnými vlastnosti. Samotné šablony nemohou být rekonstruovány tak, aby vytvářely jakýkoli vizuální obraz. Obrázek duhovky nebo obrázek otisku prstu nebude mít přístup do trezoru. Například nabízený zámek na otisk prstu FinKey má navíc termickou ochranu proti manipulaci. Pozná tedy, že se jedná o "živý" prst.

Zámky jsou cenově dostupné

Jak se biometrie dostává do našich životů stále častěji klesá také její cena. Lidé jí více věří a používají. Nejčastěji se asi používá na vstupních zámkcích do bytů a domů. Tím se nezabýváme. Nejlevnější biometrický zámek se sem tlačí z Číny. Levné provedení není bezpečné a tak se musí kombinovat s druhým trezorovým zámkem. Nejčastěji je to vidět na jednoduchých sejfech ve třídách S1, S2 na plechový nábytek. Naše nabízené řešení se zámkem Finkey bych nenazval levným. Stává se ale stále více cenově dostupným. Cena se drží řádově přes dvacet tisíc (2020). Získáte ale kvalitní zámek. Zámek, který je certifikovaný do bezpečnostní třídy a nemusí mít k sobě klíč nebo pin kód!